FortNet

Firebird-2.5.5.26952_0_Win32.exe скачати
FortnetSetup.exe скачати
FortNet.rar Софт, інструкції, СУБД скачати

Інтегрована система безпеки Fortnet

Fortnet - це апаратно-програмний комплекс, який служить для виконання широкого кола завдань по забезпеченню безпеки об'єкта. Комплекс виконує функції контролю і розмежування доступу людей у приміщення, а також охоронної сигналізації та автоматизованого керування різними виконавчими пристроями.

В даний час системи безпеки «Fortnet» встановлені і успішно функціонують в державних і банківських установах, на підприємствах і в офісах. Можливостями системи вже користуються десятки тисяч людей.

У чому переваги інтегрованої системи? Забезпечення безпеки об'єкта - завдання комплексне. Інтегрована система дозволяє зосередити необхідну інформацію в одному місці. Як правило, активними користувачами системи є внутрішні служби безпеки організацій.

Типові сфери застосування:

 • розмежування доступу в приміщення, поділ об'єкта на зони з різним рівнем допуску, запобігання несанкціонованого проникнення відвідувачів в службову частину;
 • у великих адміністративних будівлях система дозволяє організувати охоронну сигналізацію кабінетів, виведену на пост охорони;
 • на прохідній підприємства - з метою обліку робочого часу.

На деяких об'єктах «Fortnet» використовується тільки як система доступу, на деяких - тільки як система охоронної сигналізації. Найчастіше, ці функції комбінуються. Важливим є те, що її функціональність можна гнучко змінювати з акцентом в ту або іншу сторону в залежності від специфіки конкретного об'єкта.

Систему «Fortnet» спрощено можна уявити як 3-рівневу:

 1. Рівень комп'ютерів.

Забезпечує надання інформації в зручній формі. Здійснює централізований збір і оперативне відображення інформації, конфігурацію пристроїв, можливість управління будь-яким апаратним об'єктом системи з комп'ютера.

Однак система «Fortnet» розроблена таким чином, щоб всю функціональність можна було
забезпечити без постійно працюючого комп'ютера. У відсутності зв'язку з комп'ютером контролери забезпечують роботу за заданою програмою, записують події в буферну пам'ять, управляють виконавчими пристроями.

 1. Рівень центральних контролерів.

Найбільш важлива частина системи. На цьому рівні накопичується вся інформація і приймаються рішення з управління виконавчими пристроями. Контролери пов'язані з комп'ютером по інтерфейсу Ethernet.

Контролер VNC забезпечує управління: 32 зчитувача; 128 охоронних шлейфів; 128 релейних виходів.

Контролер має пам'ять на 14000 карт, 10000 подій, дозволяє настроїти 64 часових зони, 256 рівня доступу, 128 груп охоронних шлейфів.

 1. Рівень периферійних контролерів.

Контролер VNC має всю необхідну інформацію про стан периферійних пристроїв зчитувачів, шлейфів і реле), проте ці пристрої не підключаються до контролера безпосередньо. Контролер VNC здійснює логічне керування пристроями, а фізично вони контролюються периферійними контролерами. Така схема дозволяє забезпечити монтаж сістеРасстояніе
- до 1 км.ми в умовах великої територіальної протяжності і забезпечити більш високу надійність за рахунок вузької спеціалізації периферійних контролерів. Периферійні контролери пов'язані з контролером VNC за допомогою інтерфейсу RS-485 (відстань до 1,2 км).

     Можливості охоронної сигналізації.

Контролер VNC забезпечує контроль і управління до 128 шлейфів охоронної сигналізації (за допомогою модулів RAM8). Для кожного шлейфу індивідуально задаються параметри роботи: нормальний стан (замкнутий / розімкнути); «Сухий контакт» або шлейф з контролем
цілісності (здійснюється моніторинг не тільки стану датчика, але і стану ланцюга зв'язку).Програмне забезпечення дозволяє управляти шлейфами індивідуально йди погруппно. У спеціальному
режимі (режим «інсталятора») програмне забезпечення дозволяє здійснити моніторинг реального опору шлейфу (в Омах), що дає можливість проконтролювати відповідність монтажних з'єднань необхідним параметрам.

Модулі RAM8 також дозволяють тестувати стану шлейфів в автономному режимі (зручно при монтажі).

Контролер VNC дозволяє розбити шлейфи на групи (до 128 груп на контролер). Групи дозволяють управляти охоронними шлейфами за допомогою клавіатури. При цьому забезпечуються задані затримки на вхід / вихід, відпрацьовується логіка зон з затримкою (вхідних), внутрішні і миттєві зони, що дозволяє розміщувати клавіатуру всередині приміщення, що охороняється. Для доступу до клавіатури
потрібно картка і знання індивідуального PIN-коду. Система дозволяє чітко розмежувати повноваження з управління охоронною сигналізацією:

 • чи може картка використовуватися для управління групами шлейфів сигналізації або використовується тільки для доступу в приміщення;
 • коли і з якими клавіатурами може працювати власник картки;
 • список доступних для управління груп шлейфів;
 • список доступних команд управління (постановка під охорону, зняття, постановка периметральних зон, постановка групи при неготовності).

Механізм реакцій.

Контролери VNC забезпечують механізм програмованих реакцій, який дозволяє забезпечити реакції на події при роботі в автономному режимі (без участі комп'ютера).Наприклад, контролер може керувати освітленням в залежності від часу і / або рівня природного освітлення; проконтролювати постановку об'єкта під охорону ввечері (навіть якщо господар забув поставити під охорону); при тривозі включити сирену на заданий час, і скинути попередньо записане повідомлення. Реакції запускаються по якій-небудь події (зміна стану охоронного шлейфу / групи; стан зв'язку з периферійним модулем; тампер корпусу; параметри пітаніющего напруги). Крім того, при наявності необхідних повноважень (контроль здійснюється за наявністю картки і індивідуальним PIN-коду), реакції можна запускати вручну, набравши код на клавіатурі.

Програмне забезпечення комплексу «Фортеця»

Програмне забезпечення складається з декількох модулів, що відображають типові завдання при роботі з системою, побудовано за ідеологією «клієнт-сервер» і має механізм розмежування доступу операторів до окремих модулів. В якості системи управління базами даних використовується SQL-сервер Firebird.

Модуль «Конфігуратор» - конфігурація системи. Дозволяє задати параметри і режими роботи апаратури; рівні доступу; тимчасові зони; зоною доступу; права оператора;конфігурації робочих місць і т д.

Модуль «Охорона» - робоче місце охоронця. Модуль забезпечує оперативне відображення подій і надає оператору можливості по управлінню апаратурою системи.Відображення інформації в графічному вигляді (на планах) дозволяє наочно уявити ситуацію на об'єкті. Графічні плани можуть масштабироваться, що забезпечує необхідний рівень деталізації. Фотографії проходять співробітників можуть відображатися в спеціальному вікні або прямо на графічних планах.

Система дозволяє створити кілька конфігурацій робочих місць. Таким чином, на різних робочих місцях можна уявити різні графічні плани. Наприклад: охоронець бачить ситуацію по своєму поверху і фотографії співробітників, що проходять через турнікет, розташований поруч з ним. У іншого оператора в цей час на екрані монітора зовсім інша картина, необхідна йому. Для робочого місця можна задати фільтр подій & # 151 події, які не відповідають фільтру (але вони не попадають в відповідальність оператора) оператору не буде видно. Права оператора по управлінню апаратурою деталізуються до рівня окремого зчитувача, шлейфа і т.д.

 Модуль «Бюро перепусток» забезпечує ведення списку співробітників і карток доступу.Зміна властивостей картки (при наявності зв'язку з контролером) вступають в дію відразу,
«на льоту», прозорим для оператора чином і не вимагають перекладу контролера в режим програмування. Система дозволяє задати для картки рівень доступу, наявність контролю повторного входу, термін дії (початок і кінець). Картка може в будь-який момент бути присвоєна іншому власнику (наприклад, видана відвідувачеві), при цьому події в базі даних будуть записані саме за цим власником. Модуль має можливості друку беджей (пластикових карт). У «Конфігураторі» створюється макет беджа, а необхідні дані (фотографія, особисті дані) заповнюються з бази даних.

Модуль «Журнал подій» забезпечує пошук і аналіз подій по базі даних, їх друк і експорт у зовнішній файл.

Модуль «Облік робочого часу» дозволяє організувати облік робочого часу і проконтролювати трудову дисципліну.

На ринку безпеки зараз не бракує в системах подібного класу. Однак вони в основному, як правило, зроблені західними фірмами, і, на жаль, часто не володіють необхідними для
користувача можливостями. Система «Fortnet» має цілу низку істотних переваг:

 • По-перше, це гнучка, легконастраіваемий система. Подібна якість особливо важливо для підприємств і організацій, де люди працюють позмінно або періодичність їх виходу не кратна звичайної тижня. Досить часто на об'єкті виникає необхідність обіграти нетипову ситуацію, вирішити нестандартну задачу, проявити індивідуальний підхід до замовника. Західні фірми, як правило, особливо не утрудняються в даному питанні, та й вартість подібних систем часто така, що не кожне підприємство може їх придбати.
 • По-друге, висока якість при доступній ціні. При проектуванні системи використовувалися електронні компоненти від провідних виробників електроніки, що дозволило отримати високу надійність системи.
 • По-третє, наращиваемость системи. «Fortnet» будується з таким розрахунком, щоб в подальшому можна було розширити її функціональність, здійснити необхідне сполучення з зовнішніми пристроями на рівні інформаційного протоколу. Так, при наявності будь-якого нестандартного обладнання у замовника, здійснити його сполучення з системою досить просто.