Інструкція для роботи зі зчитувачами Anviz T5

Схема підключення зчитувачів зрозуміла і проста, тому ми не будемо її приводити тут. Вам в простому випадку необхідно буде підключити живлення і замок. Позначення всіх роз'ємів зчитувачів показано на задній кришці приладу, а також в установках пристрою в програмному забезпеченні СКУД "Big Brother".

Початкове програмування пристроїв завжди відбувається за допомогою майстер-карти або майстер-відбитка.Залежно від номера версії зчитувача у вас будуть або карти, або відбитки. Якщо ж пристрій має вже вбудований зчитувач так званих Proximity карт, то ваші майстер-ключі - карти, якщо ні - то ваші майстер-ключі - це відбитки.

Далі ми будемо називати майстер-відбиток і майстер-карту майстер-ключем.

Видалення і додавання користувачів відбувається за допомогою майстер-ключів. Таким чином, один ключ - це додавання користувачів, а другий - видалення користувачів.

Якщо ж ваш зчитувач йде зі спеціальною модифікацією RFID, то це означає, що у нього є вбудований зчитувач карт, в такому випадку в комплекті буде дві спеціальні карти:

 • Enroll Card - майстер-карта для додавання користувачів.
 • Delete Card - майстер-карта для видалення користувачів.

Потім на малюнках позначення карти або відбитка з буквою E означає майстер-карту або ж палець на додавання, буквою D - на ліквідацію. Буква U означає звичайну призначену для користувача карту.

Додавання майстер-ключів

Після самого першого включення пристрою або після скидання всіх налаштувань зчитувач запрошуватиме додавання майстер-ключів: спочатку на "додавання", потім на "видалення". Спеціальний світлодіод цього пристрою буде при цьому швидко блимати яскраво-синім кольором і стане чутно особливий звуковий сигнал.

 

Скидання майстер-ключів для T5 Pro

Скинути майстер-ключі у пристрої "T5" можна лише з ПЗ. 
Для зчитувача "T5 Pro" передбачена спеціальна кнопка, яка знаходиться всередині приладу між різними роз'ємами для підключення проводів. Для повного скидання майстер-ключів потрібно натиснути цю кнопку і утримувати її до тих пір, поки не пискне звуковий сигнал. Після цього потрібно додати нові майстер-ключі для роботи з цим пристроєм.

Примітка: при видаленні відбитків / майстер-карт користувальницькі відбитки / картки зберігаються.

Додавання відбитків за допомогою майстер-ключів

Можливі три способи додавання користувацьких ключів:

 • додавання лише карти;
 • додавання лише відбитка;
 • додавання відбитка і карти - так званий режим подвійний ідентифікації для того, щоб відкрити двері спочатку треба докласти карту, а потім палець. Палець і карта повинні бути з однієї пари, тобто не вийде двері відкрити, приклавши палець з однієї пари, а карту з іншої.

Принцип додавання ключів наступний: прикладаєте свій майстер-ключ на додавання - світлодіод почне дуже швидко блимати яскраво-синім кольором - прикладаєте два рази додається ключ - світлодіод загориться яскраво-зеленим кольором - ключ вже додано. Потім можна додавати наступний ключ або прикласти майстер-ключ для повного виходу з режиму додавання і переходу в стандартний режим роботи.

Для всіх цих варіантів діють такі правила:

 1. Якщо світлодіод після двох прикладань ключа загоряється яскраво-червоним кольором, то це означає, що ключ був прикладений не так як треба і користувач в пристрій не додано. У даному випадку додавання ключа потрібно повторити.
 2. Після реєстрації одного ключа ви зможете зробити реєстрацію наступного і так далі. Коли додані всі потрібні ключі прикладіть майстер-ключ, щоб вийти з даного режиму. Пристрій перейде в повністю робочий режим.

Видалення відбитків практично аналогічно додаванню, але у випадку видалення першим ви докладаєте саме майстер-ключ на видалення. Потім два рази видаляєму карту або відбиток. Якщо в ході видалення, після двох прикладань ключа (відбитка або карти) світлодіод загоряється яскраво-червоним кольором - значить ключ в пам'яті пристрою не знайдений.

Конвертор USB-RS485

Для роботи з приладами Anviz потрібно виконати кілька кроків:

 • Інсталювати драйвера для спеціального перетворювача USB-RS485.
 • Завантажити та інсталювати додаток СКУД "Big Brother".
 • Зробити запит ліцензії на програмне забезпечення СКУД "Big Brother".
 • Додати пристрій.
 • Створити перелік користувачів.
 • Прив'язати ключі в пристрої до користувачів у додатку.

 

Установка необхідних драйверів для перетворювача USB-RS485

Перед інсталлюванням програми потрібно підключити перетворювач USB-RS485 до персонального комп'ютера і встановити необхідні драйвера. Після встановлення ви повинні знати спеціальний номер того COM порту, під яким зчитувач в системі зареєструвався. Це можна переглянути в "Диспетчері пристроїв" Windows в меню "Порти (COM і LPT)" повинен з"явитися пристрій "USB Serial Port". Слід перевірити, що пристрій реально з'явився, і запам'ятати номер COM порту - він знадобиться при установці програмного забезпечення СКУД "Big Brother".

Установка програми

Скачайте саму останню версію програми. Розпакуйте архів і запустіть додаток установки BB_Setup.exe. На першому етапі інсталлювання "Вибір типу установки" слід вибрати "Сервер пристроїв". Потім вкажіть той каталог, куди програма буде встановлена ​​(встановлювати цю програму на диск С не рекомендується). Після цього на кроці "З'єднання" слід вибрати "USB" і в полі "Порт" вказати номер того порту, під яким зчитувач в системі зареєструвався (дивіться "Установка драйверів"). У разі якщо драйвера були встановлені повністю правильно, то додаток саме визначить номер порту. Закінчите процес інсталювання і запустіть "Робоче місце користувача" СКУД "Big Brother".

Надалі, при потребі номер COM порту, з яким працювати буде програма можна легко поміняти в розділі програми "Налаштування - Сервер пристроїв" закладка "Налаштування", спеціальна таблиця - "Перетворювачі й комунікаційні пристрої".

 

Запит ліцензії

У додатку "Робоче місце користувача" СКУД "Big Brother" необхідно перейти в меню "Налаштування - Ліцензія". У нижньому правому куті натисніть "Запит ліцензії" у новому вікні натисніть "OK". Потім програма видасть спеціальне вікно з вашим номером ліцензії - його слід записати (номер скопіюється також в буфер обміну). Потім потрібно відправити номер ліцензії і деякі додаткові дані в службу техпідтримки СКУД "Big Brother". Зробити це можна чотирма способами:

 • посилання в додатку над панеллю управління "Задати питання!";
 • меню в додатку "Налаштування - Онлайн допомога";
 • на інтернет-сайті за допомогою форми контакту;
 • відправити лист.

Виберіть необхідний варіант і в тілі повідомлення відзначте:

 • номер ліцензії;
 • хто саме запрошує ліцензію (ім'я, контактний телефон);
 • організація власник, на ім'я якої видана буде ліцензія;
 • опція, на яку ліцензія видається, - Anviz T5 Pro або Anviz T5;
 • число всіх пристроїв.

Відповідь на запит ліцензії, як правило, виконується протягом декількох хвилин. У відповідь ви отримаєте спеціальний файл ліцензії з необхідними інструкціями з його встановлення. Поки ви чекаєте відповідь можна виконати такі кроки.

Дуже важливо! Повторне натискання на спеціальну кнопку "Запит ліцензії" з генерацією нового номера призведе до того, що чинна ліцензія свою силу втратить. Треба буде знову звертатися в службу техпідтримки, виславши попередньо поточний файл ліцензії.

Додавання зчитувача в програму

Перейдіть в меню "Налаштування - Пристрої" додатка "Робоче місце користувача" СКУД "Big Brother".

При інсталяції програма створює автоматично пристрій "Модуль контролю доступу iBC-01" - воно нам не буде потрібно, тому оберіть його у переліку пристроїв і натисніть кнопку "Видалити".

Після видалення приладу натисніть "Додати". У новому вікні в полі "Тип" необхідно вибрати правильне значення - "Біометричний модуль контролю доступу Anviz T5 Pro" або "Біометричний модуль контролю доступу T5". На цьому етапі важливо правильно визначити вигляд пристрою, які ви купили, якщо ви вкажіть неправильний вигляд пристрою, то програма до нього підключитися не зможе. Вид пристрою написаний на його задній кришці, а також на упаковці.

У полі адресу потрібно вказати останні вісім цифр серійного номера вибраного пристрою. Серійний номер зображений також на задній кришці приладу під штрих-кодом.

Також ви можете поміняти назву вибраного пристрою. Всі інші поля краще залиште без змін. Натисніть кнопку "ОК" і пристрій з'явиться в переліку.

Для перевірки підключення зчитувача необхідно перейти в меню "Налаштування - Сервер пристроїв" на закладку "Пристрої". У спеціальній таблиці ви повинні побачити свій зчитувач, а в колонці "Стан" має бути зазначено "Підключено". Якщо ж ні, то натисніть "Оновити список пристроїв". У разі якщо зв'язок не з'явилася, перевірте підключення лінії RS-485. Провід B і A не повинні бути переплутані місцями. Переконайтеся також що пристрій включено.

Якщо зчитувач нормально підключився до програми, то найперше що треба зробити - це синхронізувати час пристрої з часом на комп'ютері. Для цього потрібно пройти в меню "Налаштування - Пристрої", вибрати ваш пристрій, потім на закладці "Налаштування" натиснути "Синхронізувати з ПК".

Створення переліку користувачів

Тепер потрібно створити користувачів, чиї карти і відбитки будуть в пристрої записані. Для цього треба перейти в меню "Бюро перепусток - Користувачі".

Якщо вам пощастило і у вас є перелік всіх користувачів в Excel або текстовому файлі, то можете скористатися спеціальною кнопкою "Імпорт". В іншому випадку вам доведеться забивати всіх користувачів вручну.

Натисніть "Додати", у вікні відзначте галочкою "Ф. І. О." і натисніть "ОК". Потім вкажіть ім'я, прізвище, по батькові і натисніть "ОК" - додаток створить користувача з таким ім'ям.

Якщо потрібно створити поспіль кілька користувачів, то дуже зручно встановити галочку в полі "Створити ще одного користувача", в цьому випадку програма буде повторювати процес додавання користувача до тих пір, поки ви не скористаєтеся кнопкою "Скасувати".

При бажанні можна також заповнити та інші поля користувача ("Група", "Посада" і пр).

Якщо викликати спеціальне вікно створення користувача і, не зазначаючи при цьому жодної галочки, натиснути "ОК", то додаток створить користувача зі стандартним ім'ям "Користувач 1", у кожного наступного номер буде збільшуватися.

Прив'язка користувачів і відбитків в програмі

Тепер можна за допомогою ключа / майстер-карти додати в пристрій користувачів. Потрібно записувати кого і за ким ви додавали в пристрій, щоб зв'язати відбитки і карти з усіма користувачами в програмі правильно. В крайньому випадку додавати користувачів можна по одному - тоді ви вже точно не помилитеся. Дана операція досить нудна і не цікава, однак її треба виконати лише один раз на одному пристрої. Після того як карти і відпечатки будуть імпортовані в програму, ви легко зможете записати їх в інші зчитувачі декількома клацаннями мишки.

Отже, почнемо: зайдіть у розділ "Налаштування - Пристрої", виберіть необхідний пристрій і потім перейдіть на вкладку "Користувачі" - натисніть "Прочитати". Додаток вважає з пристрою всі записи і заповнить таблицю.Користувачі, які підсвічені блакитним кольором поки ще в програму не імпортувалася, для них, як правило, не заповнений стовпчик "Ім'я користувача". Користувачі, які відзначені чорним кольором вже точно прив'язані до додатка і ви зможете побачити хто це. Тут вам якраз знадобиться перелік з черговістю, в якій ви додавали карти і відбитки своїх співробітників.

При самому першому імпорті карти і відбитка програма вас попросить вказати вид ключа, під яким вони будуть в програмі зберігатися. Виберіть з переліку те, що, вам здається, найбільше підходить за змістом.

Щоб зв'язати користувача в пристрої і користувача в програмі потрібно вибрати рядок, який підсвічена синім кольором і натиснути "Імпортувати". Ви побачите вікно вибору користувача, де повинні будете вибрати ту людину, якій належить ця карта / відбиток. Після натискання кнопки "ОК" додаток зчитає всі дані про користувача і потім додасть її в програму. Цю інформацію ви зможете переглянути в картці користувача в меню "Бюро перепусток - Користувачі". Потім вам треба повторити цю процедуру для всіх рядків, які підсвічені синім кольором.

Перевірка працездатності та стабільності системи

Перейдіть в меню "Моніторинг - Журнал подій". До пристрою прикладіть одну з раніше доданих карт і попросіть працівників прикласти пальці для того, щоб так перевірити працездатність. Найперше, що має станеться - це на зчитувачі повинен засвітитися зеленим кольором, далі - ви повинні побачити в журналі нові записи з зазначенням тих людей, які відзначалися.

Все! Система повністю готова до використання.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.