Склад системи охоронної сигналізації

Звичайна сигналізаційна охоронна система включає в себе наступні елементи:

 • Головна плата.
 • Датчики.
 • Пристрої сигналізації, наприклад, сирени.
 • Пристрої керування, наприклад, клавіатура.

Головна плата - це центр всієї охоронної системи. Вона здійснює обробку інформації, що надходить з усіх датчиків і клавіатур, так само ця плата в разі тривожної ситуації активує сигналізацію (сирену), дозвон господарю об'єкта що охороняється за допомогою звичайної провідної лінії або GSM.

1. Головна плата сигналізації. Вона постійно стежить за станом усіх датчиків, підключених до системи (норма або тривога). Головна плата приводить в роботу підключені сигналізаційні пристрої (напр. Сирену) по запрограмованому алгоритму в тому випадку якщо охоронна система, перебуваючи на охороні, показала режим тривоги. Новітні головні плати дають можливість підключити всі датчики, призначити їм зони і об'єднувати їх в групи шляхом програмування. Далі будуть наведені основні види зон охорони:

 • Зона входу і виходу. У зоні входу або виходу включаються ті датчики, які розташовані на шляху входу в будівлю або кімнату. Головна плата активує сигналізацію тільки після невеликої (раніше запрограмованої) затримки, ця затримка потрібна для поставовки або зняття системи сигналізації з охорони (тобто відкрити двері в будівлю, підійти до клавіатури і ввести пароль для зняття з охорони).
 • Прохідна зона. Ця зона також створює тривожний сигнал після затримки в часі. Затримка тривожного сигналу трапляється тільки тоді, коли порядок одержуваних сигналів від датчиків охорони дорівнює заданому шляху. В прохідну зону вставляються датчики, які розташовуються по шляху пересування проживаючих або працюючих людей в будівлі що охороняється до клавіатури або пульта управління. Наприклад, перший сигнал йде від дверного сигналізаційного датчика, другий від датчика в передпокої, а інший від охоронного датчика в коридорі, в якому знаходитися клавіатура. Якщо датчик коридору спрацював раніше, ніж датчик вхідних дверей, то сигналізація пристрою включається негайно.
 • Миттєва зона. Головна плата отримує сигнал від всіх датчиків з потрібної зони, і запуск сигналізації відбувається у цю ж мить.
 • Цілодобова зона. Якщо плата сигналізації приймає сигнал тривоги від датчиків з цієї зони, то сигналізація вмикається відразу ж, незалежно від того, чи стоїть система «на охороні». Зазвичай, у цій зоні починає працювати «тривожна кнопка», яка потрібна для негайного виклику служб швидкого реагування, а також для підключення датчиків які повинні працювати цілодобово напр. пожежні (димові, теплові, оптичні, полум'я, ручні)
 • Тамперна зона. У цій зоні застосовуються не звичайні датчики, а їх спеціальні контакти. Сигнал тривоги відтворюється при початку демонтажу, іншими словами, розтину, охоронного датчика, темперні контакти можуть під'єднуватися від клавіатур (пультів управління), сирен та інших подібних пристроїв охоронної сигналізації, в даном випадку активується тривога саботажу. Саботажна зона працює 24г на добу.

Традиційно охоронні системи дають можливість ставити під контроль охорони приміщення або будівлю по окремих зонах, це нерідко буває зручно. Наприклад, датчики, які розташовуються по всьому периметру об'єкта, що перебуває під охороною, об'єднуються в одну загальну зону. Подібна зона може встановлюватися під охорону в той час, коли ви залишитеся вдома. Датчики, які встановлені всередині будівлі (напр. Датчики руху в кімнатах на другому поверсі) будуть відключатися, (а на першому поверсі всі датчики будуть задіяні) даючи вам можливість одночасно перебувати під захистом, і так само спокійно ходити по приміщенню. (в даном випадку необхідна клавіатура ще й на другому поверсі для постановки об'єкта на так звану нічну охорону)

2. Пристрої для управління сигналізацією. Для постановки або зняття сигналізації з охорони застосовуються різні пристрої для управління, наприклад, такі:

 • Світлодіодна, рідинно-кристалічна або сенсорна клавіатура. Вона може знаходитися на самому корпусі панелі контролю або встановлюватися
   окремо, зазвичай, поруч зі входом в приміщення, що знаходиться під охороною. Постановка або зняття з охорони проводитися за допомогою введення цифрового коду (4-8 цифр) та підтвердження його кнопкою # (решітка).
 • Постановка зняття з охорони дзвінком з мобільного телефону за допомогою GSM модуля (він має мати на це права користувача),
 • Постановка зняття з охорони можлива за допомогою пластикових проксіміті карт або брелків (домофонних таблеток наприклад)
 • За допомогою радіобрелка в разі перебування до 100м від об'єкту, що охороняється.

3. Сигнальні пристрої. Ці пристрої включаються охоронною головною платою сигналізації при тривожному сигналі від датчиків. Види сигнальних пристроїв:

 • Звукові сирени. П'єзоелектричні і динамічні - це одні з найпопулярніших видів сирен.
 • Строб-спалахи - це світлові тривожні пристрої, які за допомогою яскравих світлових поперемінних спалахів попереджають вас про тривогу.
 • Комбіновані (світлозвукові) сирени: звукова і світлова сирена.
 • Голосові додзвонщики. При виникненні тривожної ситуації вони відразу ж передають заздалегідь записане повідомлення, зазвичай голосове, на телефон довірених осіб компанії або господарю об'єкта. Передача відбувається по телефонних (проводових) лініях.
 • Цифрові комунікатори. Ці пристрої передають всю інформацію про стан охорони об'єкта на центральний пульт.
 • GSM модеми. Вони потрібні для передачі технологічних SMS повідомлень (повідомлень про тривогу) і дзвінків власнику. Так само подібні пристрої застосовуються у вигляді каналоутворювального обладнання в місцях, де немає провідної лінії (телефонної).

4. Охоронні датчики. Подібні пристрої - це сенсори всієї системи. Сьогодні на нашому ринку можна побачити величезну різноманітність різних видів датчиків, багато з яких є вузькоспеціалізованими. Для охорони багатьох об'єктів зазвичай потрібно тільки три типи датчиків охорони:

 • Магнітоконтактні. Ці охоронні пристрої необхідні для захисту вікон або дверей від несанкціонованого проникнення або відкриття. Складаються вони з двох елементів. Перший прикріплюється на рухому частину вікон або дверей, інший на фіксовану дверну коробку або раму. Є спеціальні види для прихованого монтажу.

Головні переваги: ​​мала вартість, можливість прихованої установки, відмінний захист від помилкових тривожних спрацьовувань.

Недоліки датчиків: складність монтажу (прихованого) на віконні рами, не захищають при розбитті скла, захист виключно від несанкціонованого відкриття вікна чи дверей.

 • Пасивні інфрачервоні або просто ІЧ (руху). Робота подібних пристроїв заснована на контролі за тепловим випромінюванням в приміщенні, що знаходиться на охороні (еффект Допплера). Якщо інфрачервоний фон в будівлі різко змінюється (це відбувається, коли людина ходить) датчик тут же включає сигнал тривоги і передає його на централь (головну плату). Є так само інфрачервоні датчики з різними способами виявлення проникнення: круговий або об'ємний до 15м з кутом детектування 90 градусів, виду «штора» кут 30 градусів відстань до 15м, «коридор» до 30м і кутом 15 градусів. Найпопулярнішими стали об'ємні пристрої, які зазвичай встановлюються в кутку приміщення під стелею. Площа виявлення звичайно дорівнює 12 або 16 метрів.

Головні переваги: ​​хорошое виявлення сторонніх осіб на об'єкті, досить низька вартість, простота монтажу, відмінний захист від помилкових сигналів тривоги.

Основні недоліки: досить великі тварини часто бувають причиною тривоги (помилковою), навіть при застосуванні особливих лінз (існують датчики які не реагують на тварин, наприклад до 25кг). При циркуляції теплого повітря в приміщенні, так само часто включається тривога.

 • Датчики розбиття скла. Ці датчики охороняють зону вікна. Встановлюються найчастіше безпосередньо в ніші вікна (хоча дальність роботи датчика близько 5м його можна встановлювати в одній кімнаті відразу для декількох вікон). Спрацьовує датчик на звук розбитого скла, точніше на послідовність двох звуків, а саме першого низькочастотного звуку удару об скло (наприклад удару битою) і другого високочастотного дзвінкого звуку розбиття самого скла, що забезпечує високий захист від перешкод.

Головні переваги: виявлення стороннього втручання до входження зловмисника безпосередньо на теиторію об'єкта, добре підходить для приміщень зі значним вмістом скляних поверхонь, досить низька вартість, простота монтажу, відмінний захист від помилкових сигналів тривоги.

Недоліки: недоцільно в разі установки в кімнаті з пластиковими вікна (через можливість відкриття їх зовні за 30 секунд без самого факту розбиття скла відповідно)

Наступні датчики рідко використовуються для охоронної сигналізації однак мають підвищену захищеність.

 • Комбіновані датчики ІЧ + НВЧ.Ці пристрої охороняють зону відразу по 2 різних параметрах: мікрохвильовому і інфрачервоному випромінюванню. Інфрачервона частина пристрою стежить за зміною температурного фону, мікрохвильова аналізує зміну відбиття хвиль, сигнал тривоги відправляється тільки при одночасному виявленні переміщення по всіх каналах.

Головні переваги: ​​легка установка, чудовий захист від помилкових тривог.

На підставі вище описаної інформації можна побудувати повноцінну охоронну сигналізацію для дому, в квартиру, на дачу, в офіс, на склад, а також охоронна сигналізація в гараж, в магазин, а за допомогою бар'єрних сповіщувачів забезпечити надійною охороною на земельну ділянку або іншу відкриту територію.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.