Зв'язок та оповіщення

Застосування

Телефонні модулі автододзвону

Найпростішими пристроями цієї категорії з точки зору технології є модулі автодозвону, що використовують традиційну дротову телефонну лінію. Вони забезпечують можливість здійснення всіх основних функцій: голосового повідомлення, моніторингу з використанням різних форматів, а також віддаленого налаштування системи за допомогою телефонних модемів. У разі більшості приймально-контрольних приладів компанії SATEL модулі автодозвону вбудовані в прилади. Завдяки цьому можна використовувати пропоновані ними можливості без необхідності підключення додаткових пристроїв.

Функціональність деяких приладів, обладнаних телефонними модулями автодозвону, може бути розширена за допомогою додаткових модулів. Одним з них є модуль голосового оповіщення, завдання якого полягає у відтворенні мовного повідомлення, що сповіщає користувача про обраний подію в системі.

В асортименті компанії є і модулі, що дають можливість інтерактивного управління системою за допомогою голосового меню. В даному випадку, аналогічно популярних систем інфолінії, необхідну опцію можна вибрати за допомогою клавіш телефону.

В розширених системах, створених на базі приладів серії INTEGRA, часто потрібних в віддаленому управлінні і настройці за допомогою телефонної лінії, варто застосувати зовнішній модем. Робота, якого забезпечує велику швидкість передачі в порівнянні з модемом, вбудованим в стандартний модуль автодозвону, значно підвищує комфорт роботи і забезпечує істотну економію часу.

Комунікаційні модулі GSM/GPRS

Мобільний зв'язок все частіше замінює традиційну телефонну лінію, стаючи найпоширенішим видом зв'язку. У багатьох місцях стільникові телефони використовуються замість традиційних стаціонарних апаратів. Цифрові послуги, реалізовані в стільникових мережах, ідеально відповідають потребам системи охоронної сигналізації. Крім звичайних телефонних з'єднань з голосовим повідомленням функцію персонального оповіщення можна реалізувати за допомогою SMS-повідомлень. Завдяки цьому прилад може передати змістовну однозначну інформацію про найістотніших події в системі.

Цей спосіб здійснення зв'язку можна використовувати для ведення моніторингу шляхом передачі інформації про стан системи на пульт централізованого спостереження ЧОП, що займається забезпеченням безпеки об'єкту. Передачі на ПЦС можна здійснювати і по GPRS-каналу, якщо ПЦС обладнаний відповідними приймачами TCP/IP.

Модулі GSM/GPRS є важливим сегментом асортименту компанії SATEL. Завдяки продуманій іуніверсальної конструкції вони можуть використовуватися практично з будь-яким приймально-контрольним приладом, навіть сторонніх виробників. Найпростіші модулі дозволяють використовувати лише основні способи передачі інформації за допомогою повідомлень SMS або по каналу GPRS. Більш розширені рішення обладнані і голосовим каналом, завдяки чому модуль може реалізувати функцію телефонного GSM-шлюзу. Самі розширені моделі пропонують функцію контролю провідного телефонного лінії і її автоматичного перемикання на канал GSM в разі несправності.

Модулі TCP/IP

Абсолютно нові можливості в області зв'язку пропонують модулі TCP/IP, що працюють в мережі ІНТЕРНЕТ. Вони дозволяють оперативно доставити інформацію на ПЦС, а також забезпечують можливість здійснення додаткових функцій.

З їх допомогою можливим є, наприклад, віддалене керування системою з ноутбука або смартфона. Додатково ці модулі дозволяють здійснювати функцію оповіщення за допомогою електронних листів, що сповіщають користувача про поточні події в системі.

У випадку приладів INTEGRA при використанні модуля TCP/IP можливою є віддалена настройка приладу по мережі Інтернет за допомогою спеціального програмного забезпечення DLOADX. Крім цього модуль ETHM-1 дозволяє дистанційно керувати системою INTEGRA за допомогою програми GUARDX.

Додаткові можливості такої системи можна використовувати і в разі потреби реалізації централізованого управління на великих об'єктах. За допомогою програми для ПЦС STAM-2 PRO можна дистанційно керувати великою кількістю систем INTEGRA, обладнаних модулями TCP/IP.